
- Összefoglaló, 2021. január 15.
- Összefoglaló, 2021. január 14.
- Még lehet jelentkezni a Paks II. Akadémiára
- Összefoglaló, 2021. január 13.
- Összefoglaló, 2021. január 12.
- Összefoglaló, 2021. január 11.
- Már elérhető a Településképi Arculati Kézikönyv
- Fodor-Szurovszki Tünde Paks új főkertésze
- Süli János: a legtöbbet fogjuk kihozni ebből az évből
- Összefoglaló, 2021. január 8.
- Összefoglaló, 2021. január 7.
- Még lehet jelentkezni a Paks II. Akadémiára
- Süli János: a legtöbbet fogjuk kihozni ebből az évből
- Újabb építési engedélyek a Paks II. projektben
- Összefoglaló, 2021. január 15.
- Összefoglaló, 2021. január 14.
- Összefoglaló, 2021. január 13.
- Gerjen: a vírus nem állíthatja le a kapcsolatokat
- Nem nyert a Paks a stadionavató mérkőzésen
- Negyven éves az Atomerőmű Sportegyesület
Együttműködési megállapodás
A fenntartható fejlődésért kötött együttműködési megállapodást Paks és Milton Keynes angol város
(PAKS-PRESS) Paks, 2020. december 1., kedd - A Budapesti Brit Nagykövetség által indított Közép-Európai Intelligens Városok Projekt keretében együttműködési megállapodást írt alá 2020. december 1-jén interneten keresztül megtartott találkozón Szabó Péter, Paks polgármestere és Peter Marland, a Milton Keynes-i Városi Tanács elnöke, így a két város között megindulhat a bevált gyakorlatok cseréje és a tapasztalatok megosztása a tiszta tömegközlekedés, az energiatárolás és az intelligens városi megoldások terén – közölték a paksi Polgármesteri Hivatalban.
A Közép-Európai Intelligens Városok Projekt idén márciusban indult azzal a céllal, hogy több mint 60 közép-európai város és számos brit iparági szakértő között segítse a kapcsolatfelvételt és tapasztalatcserét a fenntartható városfejlesztés, valamint a digitális technológiai megoldások széles körű - különböző ágazatokat integráló – alkalmazásának tekintetében.
- Mindannyian tisztább, zöldebb és okosabb városokat szeretnénk. Paks és Milton Keynes együttműködése hosszú távon a koronavírus járvány után gazdasági fellendülést is elősegítheti országainkban, egy új, zöldebb, környezetbarát irányvonal mentén – mondta Paul Fox, az Egyesült Királyság magyarországi nagykövete a virtuális találkozón.
A paksi Polgármesteri Hivatal által hétfőn kiadott közlemény hangsúlyozza: Paks és Milton Keynes a méretbeli és infrastrukturális hasonlóságaik, valamint a „smart city” koncepcióról és a fenntartható fejlődésről vallott, egyező nézeteik miatt döntött az együttműködés megkezdéséről. A megkötött együttműködési megállapodás az első konkrét eredménye a Brit Nagykövetség Közép-Európai Okos Városok Projektje keretében, a pandémia miatt az online térben zajló, széles körű szakmai előkészítő munkának.
- Örömünkre szolgál, hogy Milton Keynes városában sikerült partnert találnunk, hiszen hasonlóak a fejlesztési céljaink, illetve azonos technológiai megoldások fejlesztésén és alkalmazásán dolgozunk. Paks szerepe kiemelkedő, ami a széndioxid-mentes energiatermelést illeti: itt működik az ország egyetlen atomerőműve és az egyik legnagyobb naperőműve, valamint itt épül az új atomerőmű is, amely évente 17 millió tonna széndioxid kibocsátásának elkerülését fogja majd lehetővé tenni – mondta Szabó Péter, az együttműködési megállapodás aláíráskor.
Paks polgármestere aláhúzta, hogy Paks város vezetésének feltett szándéka, hogy a közösségi közlekedés terén is minimalizálja a környezetterhelést elektromos járművekkel. - Emellett nagyratörő terveink vannak az intelligens városi megoldások alkalmazására. Várakozással tekintünk a Milton Keynes városával való együttműködés elé, hiszen a tapasztalatok cseréje lehetővé teszi a minél gördülékenyebb megvalósítást – hangsúlyozta Szabó Péter.
Paks és Milton Keynes a következő három fő területen kezdi meg az együttműködést a megállapodás értelmében: A Smart City és Smart Grid rendszerelemeken túl az Energia Menedzsment Rendszer innovációs megoldásai (Mesterséges intelligencia), az elektromos mobilitás (Public transport, Carsharing, E-taxi, E-bike), valamint az elektromos töltés menedzsment rendszer. +++