
- Töretlen az érdeklődés a Paks II. Akadémia iránt
- Csütörtökön kezdődik az oltás a Gyógyászati Központban
- Összefoglaló, 2021. március 2.
- Összefoglaló, 2021. március 1.
- Új fertőtlenítő berendezést kapott a szekszárdi kórház
- Összefoglaló, 2021. február 24.
- Az önkormányzat segít az oltási program végrehajtásában
- Összefoglaló, 2021. február 23.
- A Paksi Közlekedési Kft. tájékoztatója
- Térfelújítás – közlekedési változások
- Összefoglaló, 2021. február 22.
- Összefoglaló, 2021. február 19.
- Töretlen az érdeklődés a Paks II. Akadémia iránt
- Kiemelt cél a Paks II. projektben a munkabiztonság
- Sorra érkeznek a konténerek, épül az irodaház
- Az éghajlatváltozás elleni küzdelem fontos eszköze az atomenergia
- Biztonságosan üzemel a Paksi Atomerőmű a járványidőszakban is
- Csütörtökön kezdődik az oltás a Gyógyászati Központban
- Összefoglaló, 2021. március 2.
- Összefoglaló, 2021. március 1.
- Gerjen: a vírus nem állíthatja le a kapcsolatokat
- Nem nyert a Paks a stadionavató mérkőzésen
- Negyven éves az Atomerőmű Sportegyesület
Pénzügyek a napirenden
Költségvetés, frakció-sértődöttség, belváros – kontra lakótelep
Ma aláírták a Szentháromság tér rekonstrukciós szerződését a Városházán. A megállapodás ráirányítja a figyelmet az óvárosi fejlesztésekre is.
Elfogadta Szabó Péter polgármester – rendelet alapján felhatalmazott, saját hatáskörben a 2021-es városi költségvetésének tervezetét, ezt közösségi oldalán jelentette be. Az adatok, számok olvashatók a Paks.hu portálon is és az önkormányzati televízióban is beszélt erről. A közzétett adatok szerint 2021-ben 11 milliárd forint fordítható beruházásokra, ez az összeg tartalmaz áthúzódó beruházásokat, ezek közé tartozik a teljes víziközmű-hálózat tervezése, ami közel 1.9 milliárd forint és több önkormányzattal együtt valósul meg.
A leírt változatban az is szerepel, hogy a PIP Np. Kft.-vel decemberben kötöttek a szerződést öt beruházási célra, ez is áthúzódik erre az évre, ezek a Szentháromság tér rekonstrukciójára, az ebtelep első ütemére, járműtelep létesítésélre az elektromos buszoknak, az oda vezető út építésére, valamint a Villany, a Hajnal utcák, illetve a főutca harmadik ütemű felújításának tervezésére.
Felsorolják, hogy az önkormányzati forrásból megtörténik a Kápolna utca-Zsíros köz, út- és közműfelújítás tervezése, a Jókai utcában a csapadékvíz-elvezetés tervezése és kivitelezése, a Hunyadi utcai csapadékvízelvezető-rendszer bővítésének tervezése.
A Bartók Béla utca ivóvíz nyomásfokozásának tervezése és kivitelezés szerepel a városi büdzsében, de megtalálható a Kölcsey út hosszabbításával összefüggő közműépítés, az új uszoda és élményfürdő építéséhez szükséges engedélyezési terv elkészítése és a dunakömlődi tagóvoda mögötti partfal rekonstrukciója. Ez utóbbihoz, támogatásért a Jövőnk Energiája Térségfejlesztési Alapítványhoz pályázott az önkormányzat.
A paksi önkormányzat Deák Ferenc Egyesület frakciója közösségi oldalán nehezményezte, hogy Szabó Péter polgármester az idén is „kihagyta” a képviselőcsoport tagjait a költségvetés összeállításából. Erről levelet is küldött Heringes Anita frakcióvezető a város vezetőjének.
Azt állítják, … látszik, hogy a fejlesztésekből teljesen céltudatosan kihagyja (t.i. a polgármester) a város azon részeit, ahol minket bízott meg a lakosság az érdekeik képviseletével. - Erre a legszemléletesebb példa, hogy a lakótelepre – Paks város felére – az idén egyetlen a lakossági kérés alapján általunk megfogalmazott fejlesztési fillér sem jut… – fogalmaztak.
Hírügynökségünk emlékeztet rá, hogy a paksi lakótelep a legutóbbi években brutális összegű, jóval több mint másfél milliárd forintot meghaladó fejlesztésben részesült, elsősorban az Atompark újjáépítésével. Barnabás István, a frakció egyik meghatározó tagja, a hatos választókerület képviselője, 2021. január 12-én tartott sajtótájékoztatóján ismerte el, hogy választókerülete jelentős fejlődésen ment keresztül a központi költségvetésből.
A költségvetési pénzek elosztásakor szinte minden év elején vita bontakozik ki, hiszen minden képviselő a saját körzetét szeretné erősíteni. A gond azzal van, amikor óváros – lakótelep szembeállításával érvelnek vagy megosztanak: a város minden pontja a város egész lakosságáé. Elég csak arra hivatkozni, hogy a Csengey Központ ugyanúgy az óváros lakóié is, akárcsak a lakótelepen élőké.
Értesüléseink szerint 2021. január 12-én Szabó Péter polgármester levélben hívta fel a képviselők figyelmét arra, hogy terjesszék elő költségvetési-beruházási javaslataikat, január 20.-i határidővel, hogy személyesen is tudjanak konzultációt tartani. Heringes Anita a frakció nevében február 4-én beérkezett válasza azonban már elkésett, miután február 5-én már postázni kellett a költségvetést, ezért a PDF javaslatokat már nem tudták a büdzsébe beépíteni. Ettől függetlenül megvalósulhat a csoport területén található Hunyadi utcában a csapadékvíz elvezetés-bővítés munkája, vagy további példaként említhető a Kápolna-Zsíros köz fejlesztése is.
Az óvárosi fejlesztésekhez tartozik a ma délelőtt aláírt Szentháromság téri rekonstrukció szerződéskötése. A 180 napos határidőre tervezett felújítás 330 millió forintot jelent, kormányzati támogatásból. A hely, jelentős szereppel bíró gyűjtőút is egyben, javul a közlekedési infrastruktúra, az ivóvíz és csapadékvíz elvezetés, aszfaltburkolat készül, jobb lesz a köz- és az ikonikus szoborcsoport kivilágítása is. Az iskola előtti dombot elbontják, biztonságos parkolót kap az intézmény. (képünk.) +++