PAKS-PRESS Hangcsou/Paks, 2024. október 12., szombat – Szombaton a hangcsoui szuperkupa második napján újabb nagyszerű magyar teljesítményekkel gazdagodtak a versenyzők.

Adolf Balázs a rövid körön szerzett bronzérme után, a klasszikus maratoni távon aranyérmet nyert.

Kiszli Vanda az Atomerőmű versenyzője másodszor is ezüstérmes lett, azt követően, hogy pénteken, a rövidkörön másodikként ért célba.

Szombaton a kajakos hölgyeknél tehát ismét összecsapott a jelenkor két legjobb maratonistája, Kiszli Vanda és a svéd Melina Andersson. A két klasszis taktikus csatát vívott, déltávnál már teljesen leszakították a mezőny többi tagját, egymás között pedig a végére hagyták a döntést.

A hajrá a vb-hez hasonlóan ezúttal is a svéd lánynak jött ki jobban, Vanda pedig a tegnapi rövid kör után megszerezte második ezüstérmét is Kínában. (mti/kajakkenusport)

PAKS-PRESS 2024. október 12., szombat 19:55. +++