PAKS-PRESS – A Paks háromgólos győzelmet aratott ciprusi vendége, az AEK Larnaca felett csütörtökön a labdarúgó Konferencia-liga selejtező második fordulójának első mérkőzésén.

A magyar kupagyőztes az első félidőben Haraszti Zsolt kiszorított helyzetből váratlanul leadott hajszálpontos lövésével szerzett vezetést, a másodikban pedig a csereként beállt Tóth Barna kiugrásból vette be a szigetországiak kapuját, majd a végeredményt a Kisvárdáról igazolt Ötvös Bence állította be a 74. percben.

A vendégek 20-szoros válogatott magyar támadója, Gyurcsó Ádám kezdőként lépett pályára, majd az 57. percben cserélték le.

A visszavágót jövő csütörtökön 18 órától rendezik Cipruson. A párharc győztese a szerb Radnicki és a montenegrói Mornar továbbjutójával találkozik a harmadik körben.

Konferencia-liga, selejtező, 2. forduló, első mérkőzés: Paksi FC-AEK Larnaca (ciprusi) 3-0 (1-0)

—————————————-

Paks, 2898 néző, v.: Dennis Higler (holland)

Sárga lap: Vécsei (24.), Papp (44.), Kinyik (92.), illetve Ledes (42.), Alomerovic (74.)

Játékvezetők: Higler Dennis Johan (játékvezető), Nagtegaal Marc (tartalékjátékvezető), De Nas Roy Albert (asszisztens), De Groot Stefan (asszisztens)

Paksi FC: Szappanos – Vas, Kinyik, Ötvös – Osváth, Papp (Böde, 90.), Vécsei (Balogh, 81.), Windecker, Szabó – Haraszti (Mezei, 81.), Hahn (Tóth, 41.; Horváth, 90.)

AEK Larnaca: Alomerovic – Sanchez (Godswill, 75.), Milicevic, Roberge, Garcia – Suarez, Ledes (Rohdén, 67.) – Faraj, Diemers (Gama, 75.), Gyurcsó (Santos, 57.) – Sol (Cabrera, 67.)

Gólszerzők: Haraszti 17′, Tóth 61′, Ötvös 74′

A gólok története:

1-0: Windecker átadásából Haraszti tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, majd hatalmas gólt lőtt.

2-0: Tóth kapott egy labdát a pálya tengelyében, majd 14 méterről lőtt a kapuba.

3-0: Egy veszélyes szöglet után a kipattanót Ötvös vágta a kapuba.

Kiegyenlített első tíz percet láthatott a publikum, de az már a meccs elején nyilvánvalóvá vált, hogy a Paks sokkal szervezettebben és koncentráltabban futballozik mind támadásban, mind védekezésben, mint az első, Európa-ligás párharcában.

A meccs első helyzetét gólra is váltották a zöld-fehérek, Haraszti éles szögből lőtte ki a jobb felső sarkot. A magyar vezetés birtokában sem változott a játék képe, egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán, Szappanosnak kétszer kellett nagyobbat védenie a szünetig, de a Paksnak is volt lehetősége, hogy megduplázza az előnyét.

Térfélcserét követően a Paks átengedte a területet az ellenfelének, így enyhe mezőnyfölényben játszottak a vendégek, azonban helyzeteket nem tudtak kialakítani. Ezzel szemben a tolnaiak ebben a játékrészben is az első lehetőségükből betaláltak a Hahn sérülése miatt becserélt Tóth révén.

A hátralévő időben is többet birtokolta a labdát a Larnaca, csakhogy gólt ismét a Paks rúgott, egy szöglet után Ötvös lőtt a hálóba. A hajrában jobban beszorult a magyar csapat, amely kivédekezte az utolsó tíz percet, így magabiztos előnnyel utazhat az idegenbeli visszavágóra. (mti)

Képünk: LABDARÚGÁS – Konferencia-liga, selejtező, 2. forduló

PAKSI FC – AEK Larnaca FC 3 – 0 (1 – 0)

Paks, 2024. július 25., csütörtök – Ötvös Bence és Haraszti Zsolt (b.-j), a paksi csapat gólszerzői a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének 2. fordulójában játszott Paksi FC – AEK Larnaca mérkőzésen a Paksi FC Stadionban 2024. július 25-én. PAKS-PRESS/Kiss G. Péter.

PAKS-PRESS 2024. július 26., péntek 07:25. +++